Web Sitenizi Yeniden Tasarlayın

Web Sitenizi Yeniden Tasarlayın

Web sitenizi yeniden tasarlayarak daha geniş kitlelere ulaşım sağlayabilmeniz mümkün olacaktır. Teknoloji sürekli olarak kendini yenilemektedir. İnternet ve teknoloji kendini sürekli olarak yenilemeye devam ettikçe web sitesinin yeniden revize edilerek kullanılması gerekecektir.

Günümüz koşullarına uyum sağlamayan web siteleri, bu yarışın gerisinde kalarak popülaritesini yitirecektir. Ancak sürekli olarak web sitesini revize etmek maliyet açısından kullanıcıları ve şirketleri zora sokabilmektedir. Bu nedenle yalnızca ihtiyaç olan durumlarda yeniden tasarımın yapılması gereklidir.

Web sitesini yeniden tasarlayarak geniş müşteri kitlenizi sitenize yeniden çekebilirsiniz. Sitenin sürekli olarak değil belirli aralıklarla güncellenmesi gerekecektir. Özellikle sitenizin ziyaretçi sayısı az ise daha çok, ziyaretçi trafiği çok ise bu süreyi olabildiğince uzun tutarak yenileme yapabilirsiniz. Tasarımda değişiklikler yapacağınız zaman köklü değişimler yapmanız hali hazırda bulunan kitlenizi kaybetmenize neden olacaktır.

Bu nedenle tasarımda mutlaka ufak ama etkili değişimler yapmalısınız. Tasarımda yapılan değişikliğe göre logo tasarımında da değişikliklere gidebilirsiniz. Yenilenme yaparken sitenizin SEO uyumluluğunun dışına çıkmamanız, SEO uyumlu değilse de uyumlu çalışmalar yapmanız gerekecektir. Web sitenizi güncellerken kesinlikle Google algoritmasında değişiklikler yapmamalısınız. Site içerisinde bulunan metin içeriklerini de teknoloji ve gündeme bağlı olarak güncellemeniz önerilmektedir. İnternet dünyasında gündemin sürekli olarak değiştiği düşünülürse eski içeriklere yer vermeniz site trafiğinizi önemli ölçüde azaltacaktır. Web sitesini yeniden tasarlayarak mutlaka sosyal medya hesaplarınızı eklemelisiniz.

Facebook, İnstagram ve Youtube gibi hesap bağlantılarınızı web sitenize eklemeniz hedef kitle potansiyelinin arttırılmasını sağlayacaktır. Siteyi yeniledikten sonra Meta robots etiketlerinden Noindex etiketini tercih etmeniz Google indekslememesi açısından gerekli bir uygulamadır.  Web sitesini yenilerken URL adreslerini tek tek tarayarak web sitenize eklemeniz içeriklerin ulaşılabilirliğini engellemeyecektir. Marka ya da firmanıza ulaşılabilmesi için kesinlikle site haritası ve güncel iletişim bilgilerinizi girmelisiniz. Yenilenme sırasında tüm beklenti ve ihtiyacınızın giderildiğinden emin olmanız başarılı bir web sitesi tasarlayabilmeniz açısından önemli bir ayrıntıdır.

Web sitesini yeniden tasarlayarak site trafiğinizi artırabilir, popülaritenizi artırabilirsiniz. Ancak web sitesini yeniden güncellemenin de belirli bir ücreti bulunmaktadır. Web sitesini güncellemek hali hazırda bir site bulunması sebebiyle web tasarımı fiyatlarından çok daha uygun fiyatlara yapılmaktadır. Bunun yanı sıra web sitesi yenilenmesinde yapılacak olan yeniliklerinde fiyat farklılıklarına sebep olacağı bilinmelidir. Web sitesinde SEO uyumu, hız ayarlaması, Responsive tasarım uyumluluğu, site haritası eklenmesi, içeriklerin değiştirilmesi gibi hizmetlerin hangisini alacağınız fiyatın değişmesine neden olacaktır. Web sitesini yenilemek istediğiniz firmanın kurumsal olması fiyatın ortalamadan daha yüksek olmasına sebep olabilir. Ancak kurumsal olan firmalardan alınan hizmetin diğer firmalardan daha olumlu sonuçlar vereceğini söyleyebilmek mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra seçeceğiniz web tasarım firmasına belirli aralıklarla sürekli olarak yenilenme yaptırmanız daha uygun fiyatlara hizmet alabilmenizi sağlayacaktır.