Whatsapp 'Topluluklar' Özelliğini Duyurdu

Anasayfa - Blog

Whatsapp 'Topluluklar' Özelliğini Duyurdu

Whatsapp 'Topluluklar' Özelliğini Duyurdu

Whatsapp'ın uzun zamandır beklenen ifadeleri ve topluluk özellikleri nihayet uygulamaya ekleniyor. İşte güncellemenin tüm detayları!

WhatAapp, topluluklar özelliğini blogunda yaptığı açıklamayla duyurdu.

WhatsApp'a göre topluluklar, ayrı gruplardan oluşan bir ana çerçeve olacak. Okullar, yerel kulüpler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar gibi kuruluşların tek bir çatı altında bir araya gelmesine ve işleri daha verimli bir şekilde yapmasına olanak tanıyacak.

Topluluk yöneticileri, hangi grupların dahil edilebileceğini kontrol etme yetkisine sahip olacaktır. Ayrıca topluluktaki herkese duyuru mesajları yayınlayabilecekler. Whatsapp, yeni özelliği anlatırken şu ifadeleri kullandı:

"WhatsApp Toplulukları sayesinde kullanıcılar ayrı grupları tek bir çatı altında, kendilerine uygun bir yapıda toplayabilecek. Böylece kullanıcılar, Topluluğun tamamına gönderilen güncellemeleri alabilecek ve kendileri için önemli olan konularda daha küçük sohbet gruplarını kolayca oluşturabilecek. Topluluklardaki kapsamlı yeni araçlar yöneticilere, herkese gönderilen duyuru mesajları ve dâhil edilecek grupları kararlaştırma gibi yetkiler verecek."
WhatsApp, bu özelliğin önümüzdeki hafta kullanıma sunulacağını ve kullanıcıların deneyimlerinin topluluklar oluşturmada önemli bir rol oynayacağını belirtti.

"Bir Topluluğa ait olsun veya olmasın, grupların WhatsApp'taki işleyişi konusunda da birtakım iyileştirmeler yapıyoruz. Böylece, insanların yeni yolları kullanarak paylaşmaya başlayacaklarını ve daha büyük sohbetlerdeki yükün azalacağını düşünüyoruz. Bu özellikler önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacağından, Topluluklar hazır olmadan bile kullanıcıların bunları deneme şansı olacak."
WhatsApp 'Topluluklar' Özelliğinin Detayları

•İfadeler: WhatsApp'ta yeni sunulacak ifade simgeleriyle insanlar, sohbetlerde bir sürü yeni mesaj atmak yerine düşüncelerini hızlıca paylaşabilecek.
•Yönetici Tarafından Silme: Grup yöneticileri uygun olmayan veya sorunlu mesajları herkesin sohbetinden silebilecek.
•Dosya Paylaşma: Artık 2 GB'a çıkarılan dosya paylaşma desteğiyle kullanıcılar projelerde kolayca işbirliği yapabilecek.
Daha Büyük Sesli Arama Grupları: WhatsApp, bu özelliğin önümüzdeki hafta kullanıma sunulacağını ve kullanıcıların deneyimlerinin topluluklar oluşturmada önemli bir rol oynayacağını belirtti.


Yorum Yapabilirsiniz.

E-posta mailiniz gizli kalacaktır.*

İyi görünüyor!
Lütfen isminizi giriniz.
İyi görünüyor!
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
İyi görünüyor!
Lütfen yorumunuzu giriniz.