Web Tasarım'ın Özellikleri

Merhaba, bugün web tasarım özellikleri neler, web sitesi içerik ilişkisi, web tasarım ilkeleri neler detaylı bir şekilde açıklayacağım.

Tasarım, belirli bir amaç için belirli ilkeler tarafından yönlendirilen fikir toplama ve bu fikirleri estetik olarak düzenleme ve uygulama sürecidir. Web tasarımı da kullanıcıların bir web tarayıcısı yardımıyla internet üzerinden erişebildikleri elektronik web sayfalarında içerik sunmak amacıyla benzer bir yaratım sürecini simgeler. Web tasarımı, görsellik, düzen, renk, grafikler, yazı tipleri gibi birçok detayı içermektedir.

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber birçok iş kolu internette görünür hale gelerek daha fazla insana ulaşmayı amaçlamaktadır. Hal böyle olunca da web siteleri büyük bir önem kazanmıştır. Bu durum insanların daha kaliteli ve işlevsel web tasarımlarına ihtiyaç duymalarına neden olmaktadır.

WEB SİTESİ TÜM İÇERİĞİNİZİ BELİRLER

Web sitenizle ilgili her şey ,içerik nasıl göründüğü ve çalışma şekli dahil, web sitesi tasarımı tarafından belirlenir. Web tasarımı, sitenizi ziyaret edenlere sayfalar sağlayan özelliklerin bir araya getirilmesi ile gerçekleşir. Web sitesinin renkleri, düzeni, metin stilleri, yapısı, grafikleri ve görüntülerini belirleyen bu planlama ve oluşturma işlemi mutlaka profesyonel bir firma tarafından gerçekleştirilmelidir.

Web Site Kullanımı ve Önemi

Peki neden bir web sitesine ihtiyaç duyarız? Web siteleri neden günümüzde bu kadar önemli bir hale gelmiştir? Web site kullanımı önemi şu şekilde sıralanabilir:

- Web siteleri artık özellikle işletmelerin yüzü halindedir. Bu web sayfaları sayesinde daha fazla kişiye daha hızlı bir biçimde ulaşmak mümkündür.

- Web siteleri üzerinden satış da yapılmaktadır. Ürün ve hizmetlerini online platforma taşımak isteyen her işletme, e-ticaret web sitesi tasarımı yaptırarak bu isteğine kavuşmaktadır.

- Günümüzde web sitesi olmayan firmalar rekabette geride kalmaktadır.

- Web sitesi, firmalara kurumsal bir imaj sağlar. Web sitesi olan işletmelere daha fazla güven duyulduğu araştırmalarla ortaya koyulmuştur.

SİZLER İÇİN TASARLIYORUZ

Bizler de firma olarak sizlere en iyi web tasarımını ortaya koyuyoruz. Öncelikle istek ve taleplerinizi dinliyor daha sonra sektörünüze en uygun tasarımı planlıyoruz. Eğer siz de beğenirseniz bu tasarımı uygulamaya koyarak sizlere kullanışlı bir web sitesi hazırlıyoruz.

Web tasarımı profesyonel firmalar tarafından gerçekleştirilmediği durumda sizlere yarardan çok zarar sağlayacaktır. Bu nedenle mutlaka profesyonel bir destek almak gerekmektedir.

Web Tasarım İlkeleri Nelerdir?

  • İçerik: Web sitesini oluşturan temel kısım içeriktir. Konu ile ilgili akıcı, açıklayıcı ve doğru anahtar kelime kullanımı ile ziyaretçilere bilgi sunulmalıdır. Tasarımla birlikte içeriklerin özgün ve kaliteli olması gerekir. Arama motorları içerikleri taradığı için oldukça önemli bir faktördür.
  • Tasarım: Web sitesinin görünümü, yazı fontu, şekilleri, anasayfalarının hepsi tasarımı ifade etmektedir. Örneğin gazete tasarımları daha çok kategorize edilirken blog sayfaları genellikle sade şekilde tasarlanır ve okuyucuların rahat bir şekilde içeriklere ulaşmaları sağlanır. Logo, menü gibi butonlar da tasarıma aittir.
  • İşlevsellik: Ziyaretçilerin aktif bir şekilde web sitelerini kullanması gerekir. Bu yüzden tasarımlar, web site ziyaretçi odaklı olmalıdır. Kişiler istedikleri anda içeriklere ulaşabilmeli, yorum bırakabilmeli ya da siteye zahmetsiz şekilde üye olabilmelidir.
  • Biçim: Web sitesi anasayfa ya da sayfalardaki renk düzeni, font şekilleri birbiri ile uyumlu ve aynı olmalıdır. Böylece tutarlı ve şık bir görünüm elde edilebilmektedir. Aynı zamanda okunurluğu kolaylaştıracaktır.
  • Güncellik: Web siteleri hem içerik anlamında güncel olmalıdır hem de yazılımlarını sürekli güncel tutmalıdır. Bu sayede güvenlik problemleri ile karşılaşılmaz ve okuyuculara son çıkan gelişmeler aktarılır. Aynı zamanda yazılımların güncellenmesi içeirk eklemeyi de kolaylaştıracaktır.

Yorum Yapabilirsiniz.

Eposta mailiniz gizli kalacaktır.*Hala Web Siteniz Yok mu?