Kurumsal Bir Web Sitede Olması Gerekenler?

Anasayfa - Blog

Kurumsal Bir Web Sitede Olması Gerekenler?

İlter Web Tasarım Ajansının profesyonel uzmanları olarak sizlere burada Kurumsal Bir Web Sitede Olması Gerekenler? ile ilgili bilgiler aktaracağız. Sizde kurumsal bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız mutlaka burada yer alan özelliklerin sitenizde bulunmasına özen gösteriniz...

Kurumsal Sitede Olması Gerekenler ile İlgili 5 Temel Madde

Kurumsal web sitesinin olması için SSL sertifikası alınması ve com.tr gibi resmi bir uzantı olması gerekir. Aynı zamanda güvenlik açığının olmaması bireylerin rahat bir şekilde web sitesini kullanılmasına imkan tanır. Özgün içerik ve doğru bilgi paylaşımı sayesinde takipçilerin güvenini kazanmak gerekir.

1-Sektöre Uygun Bir Ara yüz!

Kurumsal bir web sitesinde olması gerekenler arasındaki en temel madde sektöre uygun bir ara yüzün seçilmesidir. Seçilecek olan bu ara yüz şirketinizin kurumsal imajını hedeflemiş olduğunuz kitleye yansıtabilmesi için kritik bir öneme sahip olmaktadır.

2- Responsive Tasarım!

Bir web sitesinde olmazsa olmazlar arasında sayabileceğimiz özellik her türlü cihaza uyumlu olmasıdır. HTML5 gibi en güncel kodlama ile yazılmış olan siteler zaten bu özelliğe sahip olmaktadır. Firmanızın kurumsal itibarına değer katacak bir web sitesi için responsive tasarımın hayati bir öneme sahip olduğu unutulmamalıdır.

3-Google Haritası ve İletişim Formu!

Kurumsallıktan söz edilebilmesi için mutlaka sitede haritanın ve iletişim formunun olması gerektiği unutulmamalıdır. Profesyonel bir şekilde yerleştirilmiş olan Google haritası ve iletişim formu kurumsal sitede olması gerekenler arasındaki en kilit özellikler arasında yer almaktadır.

4-Özgün İçerik!

Diğer sitelerden kopyala-yapıştır şeklinde eklenen içeriklerin kurumsallık adına yapılacak olan tüm çalışmaların heba olmasına neden olabileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle mutlaka özgün içerikler düzenli bir şekilde siteye eklenmelidir. Yaratıcı ve özgün içerik web sitesinde olmazsa olmazlar arasındadır. Özgün, doğru içeriklerin aktarıldığı ve güncel konular ile ziyaretçiler bilgilendirilmelidir.

5-Hızlı ve Güvenilir Sunucu!

Bir şirket mümkünse kendi sunucularına sahip olmalıdır. Bunun mümkün olmadığı durumlarda ise mutlaka güvenilirliğini kanıtlamış olan şirketlerden hizmet alınmalıdır. Hızlı ve güvenilir sunucu kurumsal bir web sitede olması gerekenler arasında başı çekmektedir. Kasmayan, donmayan ve hızlı açılan bir web sitesi potansiyel müşterilerinizin gözünde itibarınızı önemli bir derecede artıracaktır. Bilgiler üçüncü şahıslarla paylaşılmamalıdır.

Bunların dışında kurumsal bir web sitesinde olması gerekenler arasında hakkımızda yazısının profesyonelce oluşturulması, tasarımın sade olması, sosyal medya hesaplarının sitede yer alması ve SEO altyapı çalışmalarının yapılmasını gösterebiliriz.

İlter web tasarım ajansı uzmanları olarak kurumsal sitede olması gerekenler ile ilgili 5 temel özellik sıraladık. Kurumsal bir web sitede olması gerekenler ile ilgili olarak profesyonel bir destek almak istiyorsanız 7/24 0850 840 85 20 numaralı telefonu arayarak uzmanlarımızdan destek talebinde bulunabilirsiniz...

Anahtar Kelimeler: kurumsal bir web sitede olması gerekenler, kurumsal sitede olması gerekenler, web sitesinde olmazsa olmazlar


Yorum Yapabilirsiniz.

E-posta mailiniz gizli kalacaktır.*

İyi görünüyor!
Lütfen isminizi giriniz.
İyi görünüyor!
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
İyi görünüyor!
Lütfen yorumunuzu giriniz.