Web Sitenizin Geç Açılma Sebepleri Nelerdir?

Web Sitenizin Geç Açılma Sebepleri Nelerdir?

Bilgisayar kullanırken herkes internet sayfalarının zaman zaman geç açıldığından şikayet ediyor. İnternet artık günlük hayatımızın bir parçası. Tüm ödemelerimizi gün boyu internet üzerinden yapıyoruz. İzlemek istediğim dizi veya filmleri internet üzerinden izliyoruz. Tüm dünya haberlerine internet üzerinden ulaşabiliyoruz. Kısacası hayatımızın her aşamasında internete ihtiyacımız var. Ayrıca artık teknoloji çağındayız. İstediğimiz her bilgiye kolayca ulaşabiliriz. Bu erişimi internet üzerinden de sağlıyoruz. Ancak gün içinde çok kullandığımız internet ile ilgili bazı sorunlar var. İnternet bağlantısında insanları rahatsız eden bu sorunların temel sorunu internet sayfalarının açılması ya da internet sayfalarının donması sorunudur. Bu durum oldukça can sıkıcı ve can sıkıcıdır. Dondurulmuş bir web sayfası, tüm filmleri izlerken insanları üzebilir. Veya bir web sayfasının geç açılmasını beklemek oldukça can sıkıcı olabilir. Bu nedenle öncelikle web sayfalarının neden geç açıldığını bulup sorunu çözmek gerekecektir.

Bir web sitesine bağlanmakta sorun yaşıyorsak, bunun birçok nedeni olabilir. İnternet hızında sorun yaşıyorsak, bunun nedeni internet DNS ayarının yapılmamış olması olabilir. Bu problem, insanların internet hız noktasında en çok karşılaştıkları problemdir. Diğer bir sorun da bilgisayara virüs bulaşmış olmasıdır. Çünkü yavaş bir bilgisayar internetin yavaş olmasına neden olur. Web sitelerini geç açma problemi bilgisayarla ilgili bir durum olmayabilir.

Adsl hızınız düşük olsa bile bu sorunu yaşayabilirsiniz. Adsl yavaş hızı, internetten bir şey indirirken internetin çok geç açılmasına veya yavaş yüklenmesine neden olur. Belki de internetin yavaş olmasının tek nedeni bir işlemci problemidir. Bunların hepsi internette sorunlara neden olabilir. Bu nedenle, web sayfalarını çok geç açmada sorun yaşıyorsanız; Tüm bu ayarların kontrol edilmesi gerekiyor.

 

DNS Ayarı Nasıl Kontrol Edilir?
Türk Telekom, altyapısında filtreleme özelliğine sahiptir. Bu durumda Türk Telekom altyapısını kullananların her siteye erişemeyeceği anlamına gelir. Bazı siteler yasaktır. Veya bazı sitelere girerken birçok hatayla karşılaşılabilir. Bu nedenle, DNS ayarı manuel olarak yapılmalıdır.

 

Tüm dünyada kullanılan bazı standart DNS ayarları vardır. Dünyada genel olarak kullanılan DNS ayarları şu şekildedir: 4. 4. 4. 2, 4. 4. 2. 1 veya 208. 67. 222. 222, 208. 67. 220. 220. Genel olarak kullanılan DNS ayarlarıdır. . Ayrıca Türk Telekom tarafından sağlanan bir DNS ayarı bulunmaktadır. Bu: 195.175.19.39.395.175.139.40, DNS ayarlarıdır. DNS ayarınız Türk Telekom ayarlarında ise internet sayfalarının gecikmeli açılması ile sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu durumda, dünya çapında yaygın olarak kullanılan DNS ayarlarına dönebilirsiniz. Böylece internet yavaşlama sorununu çözmüş olabilirsiniz.

 

Speedtest Nasıl Uygulanır?
İnternetinizin DNS ayarını kontrol etseniz de; Web sayfalarını geç açma sorununu çözemediyseniz, hızlı bir test uygulanmalıdır. Bu test bir internet hız testidir. Speedtest, internette dünyada en çok kullanılan internet testlerinden biridir. Bu şekilde internet bağlantınızın hızını ölçebilirsiniz. Speedtest'i uygularken ilk bölümde internet hızını seçiyorsunuz ve yaşadığınız ili seçiyorsunuz. Ardından verileriniz size gelmeye başlar. Gelen internet genellikle 1 - 8 mb arasındadır. Gelen verinin bir sonucu olarak internet hızınız 8 mb'ye ne kadar yaklaşırsa o kadar iyidir. 1 mb'ye yaklaşırsa; İnternetinizin yavaş olduğunu gösterir. Ortalama 4 mb ve üstü iyidir. Ancak verileriniz 4 mb'nin altında geldiyse; İnternetinizin geç açılmasının en büyük nedeni budur. Bu durumda internet üzerinden şikayette bulunabilirsiniz. Bu durumda internet hızınızı kontrol edebilirsiniz. Şikayetiniz neticesinde bir veya iki gün içinde internet hızınız artacaktır.

 

İnternet sayfalarının gecikmeli açılma sorunu yaşayanlar, bu birkaç kontrolü yaparak hızlarını artırabilirler. Ek olarak, bilgisayarınız interneti kullanırken virüslere karşı son derece savunmasızdır. Bu nedenle bilgisayarda etkili bir antivirüs programı bulunmalıdır. Bilgisayarınızda virüs olması da internetin donmasına ve gecikmeli açılışlara neden olur. Tüm bu ayarlamalar yapıldıktan sonra; İnternetinizden beklediğiniz hızı sağlama şansınız var. Son olarak, sayfa hızınızı ölçmek için Google Hız Testi aracını kullanmanızı önerebiliriz.