Google Analytics Nedir?

Google Analytics Nedir?

Google Analytics nedir? Pazarlama istatistikleri ve temel analiz araçları sunan ücretsiz bir Web analizi hizmetidir. Ölçülmeyen şey geliştirilemez. Bu nedenle, her şeyin iz bıraktığı bir ortamda uygun analiz araçlarını kullanmanız zorunludur. Kritik anlarda en iyi kararları vermenize yardımcı olan önde gelen dijital analiz aracıdır. Google Analytics, arama motoru optimizasyonu (SEO) ve pazarlama amaçlı istatistikler ve temel analiz araçları sunan ücretsiz bir Web analizi hizmetidir.

Web sitelerini, blogları ve sosyal ağları takip etmenizi sağlar. Ayrıca, önceden tanımlanmış ve özelleştirilebilir raporlar hizmetinizdedir. analitik; Google Analytics'in baskın aracının yanı sıra web sitesindeki satın alma, davranış ve dönüşümlere göre görüntüleyenlere trafik hakkında web sitelerinde gruplandırılmış bilgiler sunar. Diğerlerinden daha fazla veri ve ölçüm sunar.

Analytics'i AdWords, Blogger veya YouTube ile birleştirmek mümkündür. Aslında, ziyaretlerin ve trafiğin sayıldığı tüm Google araçları Google Analytics ile karıştırılabilir ve tamamlanabilir. Ayrıca, Google Chrome'da Analytics için farklı çekici kaynaklar bulunmaktadır. Onlarla da oynayabilirsiniz. Google Analytics, küçük ve orta ölçekli perakende web siteleri içindir. Hizmet, daha karmaşık web siteleri ve daha büyük işletmeler için daha az uygun hale getiren kısıtlamalara sahiptir.

Analitik ayrıca aşağıdaki bölümlerde de aktiftir;

  • Ziyaret sayısı
  • Süreleri
  • Trafik kaynakları
  • Ziyaret edilen sayfalar
  • Aynı zamanda aşağıdaki bölümlerde de hareket eder:
  • Kullanıcılarınızın tercih ettiği bölümler
  • Kullanılan anahtar kelimeler

Ziyaretçi cihazlarının teknik detayları. Bu, kullanıcıların kullandığı tarayıcılara veya mobil işletim sistemlerine gider.

Kullanıcılar, Google Analytics Gösterge Tablosu aracılığıyla Facebook ve Twitter gibi sosyal ağ sitelerine bağlanan kişiler hakkında bilgi toplayabilir. Analiz programı, sayfalarınıza eklemeniz gereken JavaScript kodu ve kullanıcı web'e bir tarayıcı aracılığıyla eriştiğinde oluşturulan çerezler sayesinde sitenizden bilgi toplayabilir. : veri toplama, işleme ve rapor oluşturma. Ancak, süreci başlatmak için, herhangi bir stratejide olduğu gibi, bazı hedefler belirlemelisiniz.