En Popüler WordPress Arama Eklentileri

En Popüler WordPress Arama Eklentileri

WordPress arama eklentileri, web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların arama deneyimine olumlu katkıda bulunacaktır. Popüler arama eklentilerini kullanarak, kullanıcıların sitenizdeki içeriği anahtar kelimelerle hızlı bir şekilde bulmasını da sağlayabilirsiniz. Bu yazıda size en iyi 5 WordPress arama eklentisi hakkında önerilerde bulunacak ve bu eklentilerin tüm özelliklerini paylaşacağız.

 

Swiftype
Binlerce kullanıcı tarafından tercih edilen bu eklenti, trafiği yüksek web siteleri için oldukça iyi arama sonuçları sunmaktadır. Ayrıca hızlı sonuç derleme özelliğinin yanı sıra etiketlere, yazar adlarına ve başlıklara göre arama seçeneği sunar. Bunlara ek olarak içerik türü, fiyat, tarih ve konum gibi faktörleri kullanan Swiftype eklentisini kontrol panelinde bulunan sürükle bırak seçeneği ile düzenleyebilirsiniz. Son derece kullanışlı bir eklenti olan Swiftype, web sitenizdeki arama davranışı hakkında kapsamlı bilgiler de sağlar. Bu şekilde daha kaliteli içerik üretmeye başlayabilirsiniz. Eklentinin ayda 460 dolara satıldığını unutmayın. Bununla birlikte, 14 günlük bir deneme süresi de vardır.

 

Alaka düzeyi
100 binden fazla kullanıcının tercih ettiği Relevanssi eklentisi, arama sonuçlarının anahtar kelimelere veya tarihe göre sınıflandırılmasına olanak tanır. Relevanssi'de her ziyaretçi kendi ihtiyaçlarını aradığından gelişmiş bir filtreleme tekniği kullanılmaktadır. Ayrıca yorumlar, kategoriler ve etiketler arasında arama yapma imkanı sunar. Ücretsiz olarak kullanılabilen bu eklentinin ayrıca premium seçeneği de bulunmaktadır. Yıllık 580 TL'ye alabileceğiniz premium paket 1751 TL'ye sınırsız lisans olarak sunuluyor.

 

SearchWP
En iyi WordPress arama eklentileri arasında yer alan SearchWP, medya kitaplığını indeksleyebilen bir eklentidir. Bu şekilde ziyaretçileriniz Office, PDF veya diğer içerikleri kolayca arayabilir. Bu eklenti, sitenizdeki her şeyi aranabilir hale getirir. Başka bir deyişle, özel alanlar, taksonomi, meta veriler, içerik ve yazı tipleri gibi birçok arama sonucunu kullanıcılarla paylaşır. Eklentiden alacağınız verilere göre web sitenizdeki istatistikleri de kontrol edebilirsiniz. Sonuç olarak, daha kaliteli içerik oluşturmak mümkündür. Standart planı ile sahip olabileceğiniz bu ürünün yıllık 579 TL olduğunu belirtmekte fayda var.

 

WooCommerce için Ajax Araması
Ücretsiz WP arama eklentisi olan Ajax Search for WooCommerce, premium özelliklerle sunulmaktadır. Online mağazalar için tercih edilen bu eklentide müşteriler arama çubuğuna anahtar kelimeleri girdikçe hızlı sonuçlar paylaşılmaktadır. Sonuç olarak, müşterilerin arama deneyimi çok daha pratik hale gelecektir. Çevrimiçi mağaza yöneticileri, eklenti ile görüntülenen sonuçların sayısını sınırlayabilir. Renk grupları, resimler ve etiketler de ayarlanabilir. Bu eklenti, çok dilli web sitesi eklentileriyle uyumludur ve açıklamalara, ürün başlıklarına veya SKU numarasına göre aranabilir. Arama sonuçlarına ek olarak ürün fiyatları, kısa açıklamalar ve resimler gösterilir.

 

Ivory Search
En iyi 5 WordPress eklentisi arasında yer alan Ivory Search, premium veya ücretsiz olarak kullanılabilir. WP'nin varsayılan arama özelliğini geliştiren Ivory Search ayrıca yeni özel arama formları oluşturur. Bu sayede web sitenizin herhangi bir yerinde arama formlarını görüntülemeniz mümkündür. Sitenizi ziyaret edenler forumlar, ekler, sayfalar, ürünler ve makaleler gibi birçok alanda arama yapabilir. E-ticaret siteniz varsa ziyaretçileriniz SKU numarası ile istedikleri ürünü aramaya başlayabilirler. Ancak bu uygulama için premium bir paket satın almanız gerekiyor. Uzantıyı yönetmek için yönetimsel özellikler sunan bu eklentideki içerik arama sonuçlarına mağaza ürünleri, makaleler, sayfalar veya özel makaleler ekleyebilirsiniz. Ayrıca eklentinin demo arama özelliğini kullanarak daha kapsamlı bir deneyim elde edebilirsiniz. Ücretsiz başlangıç paketi bulunan Fildişi Arama, yıllık 116 TL primle satışa sunuldu. Sınırsız lisans 583 TL'dir.